Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Soudný kámen

Soudný kámen je lidové jméno aktilitu u samoty Buckovna. Hledání tohoto kamene je zkomplikováno internetovým šumem. Nenechte se poplést internetovou turistickou mapou, která o poloze Buckovny klame! Lepší je v tomto případě mapa KČTč.39. Buckovna je samota, kterou naleznete na staré polní cestě z Veletína směrem na Myslkov. Auto nechte na návsi ve Veletíně a běžte z návsi jedinou možnou uličkou a pak vozovou cestou k severovýchodu. Nejdřív kousek do kopce, pak se cesta stočí k severu z kopce až k samotě. Při příchodu ke stavením se otevírá pohled vpravo na podmáčenou, rozblácenou a rozšlapanou pastvinu ohrazenou elektrickým ohradníkem. Soudný kámen je v ní, je vidět asi 50m od cesty. V ohradě bývá stádo krav s býkem, který údajně ale je zcela líný :-). Není-li tedy býk v dohledu, pravděpodobně chrní kdesi ve stínu. Odložte červené svršky a směle vstupte do bláta. Čvachtání v mokřadu vás pěkně uzemní. Pozor jen na elektrický ohradník, aby se jiskřivé zážitky a propojení na Zem nedostavilo příliš brzy! Ukazuje se, že cesty za menhiry jsou vždy trnité, blátivé, jiskřivé a dobrodružné. Aby byly i zábavné a nebyly nebezpečné, to záleží jen na nás, na délce našich nohou, případně na ochotě ohýbat hřbet a plazit se prachem a blátem cest.

Jirka:  Soudný kámen je přirozený aktilit, používaný též k božím soudům. Tj. je to kámen, ležící přirozeně ve vhodné poloze, nese energie silných lidských duchovních reziduí a emocí. Cítím u něj spojitost na nedaleký Obětní kámen. Pochopitelně se dá asociovat, jak spojení fungovalo - ale to vnímám jako lidské programy a oba dva kameny s tím moc nesouhlasí...(viz později i Obětní kámen). Soudný kámen se dá použít k poznání historie kraje a k získávání konkrétních informací. Na místě je určitě i varování před negativními lidskými emocemi, které jsou s kamenem spojeny. Není potřeba přebírat to, co nám nepatří.  V případě ataků důvěřujte v pomoc svých ochránců, vždy jsou nám ku pomoci. Čekají ale na náš pokyn. Poproste je o podporu a ochranu a dostane se vám jí.

Petr:  díky Soudnému kameni jsme započali rozpravu o rozdílech mezi aktilitem a menhirem.

Martina (záznam automatického písma): „Harmonizující energie, která dává pozor na rovnováhu, nesmělo se před ním nepravdivě promlouvat. Byl součástí posvátného rituálu a systému. Patří do vyššího řádu menhirů."  Ochráncem je přímo Stvořitel.

Buckovna II.

Nedaleko Soudného kamene u samoty Buckovna je další novodobě znovu-vztyčený menhir. Opět dílo skupiny kolem Pavla Bartla a Jiřího Bečváře, tentokrát i za vydatné pomoci majitele samoty. Pokud na pana domácího natrefíte, rád vám sdělí podrobnosti. Od Soudného kamene je menhir vidět asi 50m daleko pod vysokým smrkem. Za ním v linii je ještě jeden, zvaný Buckovna III.

jirka: mladý menhir, vztyčený v zajímavém místě s velice silnou vodní energií. Díky vodě se časem stane velice důležitým a silným, protože spojení přirozené síly kamene a ohně (žula) se bude spojovat s živlovou energií vody - neboli z tohoto kontrastu vyzraje zajímavá polarita a univerzálnost místa... Už teď je les prosáklý vodou a obydlený vodními nymfami obou polarit (víly i tzv. divoženky).  Kámen se stává jejich ústředním výchozem na louku, hlídají ho, a mohou být nebezpečné příliš polárním mužským energiím. 

Petr: zajímavé napojení menhiru na živel vody (viděl jsem snad poprvé) kombinace statické a dynamické energie. Snad právě proto zde jako strážce funguje skřítek.

Martina (záznam automatického písma): „Kámen, do kterého byla zanesena, vložena energie ochrany, jak rodiny, rodu, tak také pro všechna zvířata. Energie ochranitelská, chránící proti uřknutí a nemocem."  Ochráncem tohoto místa jsou keltská božstva a božstva z počátků věků, archandělé Zadkiel a Metatron.

účastníci zájezdu

Soudný kámen od jihu
Poloha kamenů
Soudný kámen od západu
Soudný kámen od severu
Buckovna II, od Soudného kamene
Opačný pohled, v pozadí Soudný kámen
Mladý Bucík z blízka
Dobrá společnost při práci
i při povídání
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart