Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Tajemství  Putujících.

Tak se to provalilo! Jsou mezi námi tací, co to chtěli před světem skrývat. Zdálo se jim to nedůstojné esoterických mistrů. Osvícení Putující, snadno a rychle se pohybující světem astrálů a interdimenzionálními branami, a teď najednou tohle! Dáváme si placku na čelo, plantážníci, jsme usvědčeni z hmotné přízemnosti! Naše cesty neřídí pokyny shůry, ale naopak - přízemnost, schovaná v prachu cest.

Jako by bylo něco špatného na tom, že nejesoteričtější na nás jsou naše boty! No uznejte, kdo by měl spíš vědět, kam vést naše kroky, aha? Kdo je na putování odborník a profesionál? Kdo nejvíc trpí a má tedy největší zájem na tom, abychom kráčeli co nejkratšími cestami? Správně - naše boty! Jsou často chytřejší než my.

Ale pozor - nemáme jen jedny boty! Každý Putující má svoje vlastní! Své vlastní putující boty, na které nedá dopustit. Boty, které řídí jeho kroky. Hýčkáme si je, čistíme a krémujeme sádlem. Žádná chemie, žádné deodoranty! Naše boty nepředstírají, že nohy voní po fialkách, jsou tím, čím jsou, přiznané, hýčkané a šťastné. Na botnících nám hoří svíčky, a stojí vázičky s kytkami a svaté obrázky. Botníky patří k nejvyčištěnějším a nejchráněnějším prostorům v našich domácnostech. To by tak scházelo, nechat si boty očarovat nějakou černotou, a sejít pak ze správné cesty! Bloudit v bludech jen proto, že jsem se nestaral o boty! Putující, obutý do svých bot, se stává vedenou loutkou. Má to výhody - boty jsou lepší než GPS, nemusíte vůbec koukat, kudy jdete, boty vás samy vedou. Vyhýbají se blátu, klouzavým schodům, nekopají do kamenů, ani do ostatních putujících. Škubou vám nohama tak, jak je třeba.

Dlouho jsme to sami netušili. Ještě, že máme ty zvláštní náhody! Ukazují a naznačují nám věci, které nám nedochází. A těch je tolik, jéje! Proto máme tolik i zvláštních náhod. No, není to krásné? To ohledně bot nám už bylo jednou řečeno. Na Burkováku, vzpomínáte? Jak se Vladčiny boty rozzářily duhovou aurou? A já bláhový tehdy myslel, že je to od síry, co jí používá proti plísni. A ono to bylo Znamení! Dochází mi to až teď. Druhý náznak už opravdu nelze pominout. Je to tak - nejesoteričtější na nás jsou naše boty.

Těch modrých koleček si nevšímejte - to je jen pouhý kanál srdeční čakry, otevřený ke Slunci, to je šedá nuda. Ale ty boty!

Jiří Škaloud

PS: krásným důsledkem tohoto poznání je zřeknutí se odpovědnosti za naše kroky. Ať uděláme cokoliv, co vás naštve - obraťte se se stížnostmi na naše boty.

Doplňujeme tiskové prohlášení: Hele, já ti dám síru! Boty, co nosím, jsou staré, takže moudré a něco pamatují! Začínají se stávat putující celebritou, takže si je vystavíme v klubovně. Lidičky, hlavně si nemyslete, že se takové šikovné a zkušené botky daj koupit - omyl - nové, ty prd vědí a ještě tlačí, takže vzhůru a dolů a zas vzhůru a dolů a ......... a můžou fuj vypadat, ale ty zkušenosti a o auře nemluvě!

papa, putující majitelka celebritního páru bot,  Vlaďka

Tajů plné boty.
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart