Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Měsíční kámen u Javorníku

Dvě strany, jako rub a líc jednoho.

Představte si na mapě severojižní spojnici měst Strakonice - Volyně - Čkyně - Vimperk. Na východ i na západ od této linie v celém Šumavském podhůří najdeme mnoho tajemných, překrásných a velmi silných míst, studánek, pramenů a kamenů. Na západ od této linie je to např. „Sedm rytířů před-šumavskému valu" , jak jsme si pojmenovali pět míst (Boží kámen, sv. Anna, Kbíl, Ostrá, a Ostrý vrch), se záložním zdrojem v Česticích a ovladačem na Dobrši. Z východní strany linie připomeňme třeba Lštění. Jistě se jim postupně všem dostane na webu „náležitých" míst. (k pramenům viz i článek Sedm loků k poznání světa. (Regena 12/2010 - 01/2011)

Jedna z mnoha energetických linií v kraji vede z čestické Kalvárie na Měsíční kámen nedaleko hory Javorníku. Měsíční kámen najdeme, půjdeme-li po asfaltové cestě z Javorníku na Zuklín. Přibližně po 800 metrech minete silniční odbočku doprava, u které ale náš cíl ještě není. Pokračujete dále rovně a po dalších asi 250 metrech spatříte vpravo lesní cestu, která vás po 100 metrech dovede ze správné strany k Měsíčnímu kameni. Směr příchodu je velmi důležitý, ale ať nepředbíháme.

Byl srpen, ale velmi nevlídně, deset stupňů a pršelo, pára šla od úst, no prostě typický den letní dovolené na Šumavě. Vlaďka jako vždy „zdržovala s focením". Abych zahřál tělo, nečekám a vyrážím vpřed... už ho kus vidím, když v tom se jaksi „zasekávám"... no ovšem, jak jsem zas mohl opomenout místní strážce a ochránce... přibližně třicet metrů od „aktilitu" se nachází ochranný kruh, je dosti jasný a znatelný a záleží na citlivosti jedince, na jakou vzdálenost jej vycítí. Rychle vše napravuji a nečekaně si „uvědomuji", že „hovořím" s měsíční bohyní Selen. Chtěje Vlaďku upozornit na toto místo, zanechal jsem na cestičce batoh. Když mi ho pak přinesla ke kameni, oznámila, že začala „ochrannou zónu" vnímat už o 2 - 3m dříve, než kde batoh ležel.

(Automatickou kresbu Selen jsem nesl v batohu z důvodů, o kterém vám budeme vyprávět příště ve „Zvláštních Náhodách" v článku s názvem „ Otisk v kameni" a přidáme i to, co se dělo po meditaci u kamene samotného.)

Samotný Měsíční kámen je úžasný aktilit, vysoký ke dvou metrům, plným energie. Dávejte si však pozor, u jaké jeho strany stojíte, jako by hra světla a stínů z čestické Kalvárie byla i zde. Světlo a stín jako dvě stránky jednoho listu a my lidé hledajíc jejich hranice. (i čestická Kalvárie bude námětem jednoho z příštích článků)

Přistupme tedy nejdříve k „odvrácené straně" měsíce tedy k užší části kamene a poprosme ho o odvedení, a matku Zemi o přijetí všeho, co k nám již nepatří, nebo vůbec nikdy nepatřilo. Ať předáme a uvolníme vše, co odvést a předat můžeme. Zde jasně uvidíme, že pobyt na této „odvodné" části aktilitu se nemá přehánět. Často může dojít k nevolnostem, malátnosti či slabosti. Po důkladném a přiměřeném „očištění" můžeme přistoupit k druhé straně Měsíčního kamene, k té širší, stojící čelem k popsanému směru příchodu (od hlavní přístupové cesty - je zde i cedule s popisem místa od Pavla Kozáka). Opřeme se zády o kámen a poprosíme jej a otce Vesmír o „dobití" a „doplnění" všeho potřebného, pokud je vše v souladu a harmonii. Této strany se nemusíme zas tolik obávat, ale i zde platí, toliko jen, kolik nám potřeba. Nezapomeňte poděkovat a rozloučit se.

A kolik jsme dostali my, vám rádi ukážeme příště ve zvláštních náhodách.

   Petr Brzobohatý                         Vlaďka Brzobohatá

spren 2010

Kudy? Tudy!
Ochranný kruh funguje.
Měsíční kámen u Javorníku
Detail aktilitu
Boční pohled
Kámen, strom, i voda byla
Odvrácená strana
Světelná strana
Zemské napojení
Křemíkové paměti
Nádherná struktura
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart