Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Povzbuzení

Je nám ctí a potěšením se pochlubit i laskavou podporou Pavla Bartla. Jak jistě víte, pan Bartl je spoluautorem knížky Kamenný svět, která nám byla a stále je velkou inspirací při hledání a navštěvování kamenů na Sedlčansku - ať už menhirů, či „pouhých" aktilitů. Každá pochvala potěší, a zvláště pak od člověka, který menhirům věnuje tolik času a energie. A protože se snažíme s kameny i komunikovat a „pracovat", pochvala nás těší dvojnásob. Už jsme snad pochopili, že práce se vztyčováním a stavěním menhirů je navzdory jejich velmi hmotné povaze velice křehká, jemná a delikátní záležitost. Lopatou, krumpáčem a vrátkem všechno jen začíná. Ale bohužel často také končí, a to je pak škoda námahy a práce... (jš)

Pavel Bartl nám píše:

Srdečně zdravím! Musím říci, že mne upoutaly vaše články a také cit pro krajinu a vnímání kamenů. Skoro každý kámen je pro mne hodně srdeční záležitost. Potěšily mne tedy vaše náhledy a jsem rád za takové lidi.

Na kole jsem toho projezdil strašně moc a jezdím stále - menhirů přibylo a kdybych to popisoval, je jich v Čechách na stovky - někdo vidí a vnímá, jiný ne. Také jsem jich mnoho postavil - to je můj úkol pro tento život. Dost často jsou to menhiry padlé, které stavím znovu - jindy je nutnost postavit nové... Chodíte a díváte se jako já. Proto nalézáte. To mě těší.

Pavel Bartl

Děkujeme a brzy nashledanou!     Putující

únor 2011

Menhir Horychová
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart