Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

V březnu

„Jsou dny, kdy svíítáá o něco dřív", zpívá se v jedné písni. Je to tento čas, kdy z dlouhých zimních večerů a ranních temnot se již začíná prodlužovat svit. Veseleji se vstává se zpěvem ptáků, byť i jen jednoho jedinného. Příroda sice ještě vyčkává, neboť cítí ještě pár mrazivých dnů.

Na zahradách zaléváme vše stálozelené. Mnozí z nás si totiž myslí, že keř „zmrznul", ale v devadesáti procentech uschnul. Takže vzhůru po rozmrznutí půdy na zálivku. Dokončíme zimní řez stromů a můžeme již odstranit chvojí z rododendronů, růží, a hortenzií. Pokud jsme nestihli vyhrabat listí, které na letošní sezónu poletovalo ještě v prosinci, učiníme právě teď. Ostříháme okrasné trávy, a pokud již jsou narašené, ponecháme nové výhonky. Zastřihneme odkvetlé trvalky a vyčistíme záhony s cibulovinami, aby vynikla jejich ladnost. Růže, levandule a ořechokřídlec se stříhají po známce života v pupenech. Do jezírek vrátíme uskladněné vodní rostliny (ve vyšších polohách s jezírkem ještě počkáme). Začneme ošetřovat trávník a hlídáme škůdce. Takže „na kolena, na kolena, jéé je je".

Desátého tohoto měsíce se vzbudili medvědi... Pá pá zimo, děkujeme ti za tu nádheru a kouzlo, které jsme si mohli vychutnat nejen na horách, ale i v okolí našich příbytků. Ledové květy, přijďte zas, až bude váš čas.

Jupíííí, to to hřeje,

vleze nám až do postele,

vše tak krásně nasvítí,

už vylezlo žluté kvítí!

Poděkujme matce, otci,

ať nám chodí ku pomoci,

a s láskou v srdci buďme všici!

Přeji příjemné chvíle na zemi při zemi,  Vlaďka

P.S. A kdo sledoval poúplňkový měsíc 20.3. a východ slunce, tak si to užil jako Putující.

To je barvička krokusů, co?!
Tiše! Meditujeme.
(Nejen) jarní obětí.
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart