Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Klepec I. a Klepec II.

Mezi obcí Úvaly u Prahy a Českým Brodem jižním směrem, je krásné seskupení kamenů Klepec I. a Klepec II. Na turistické mapě je objevíte východně od obce Přišimasy, přesněji od Skřivan.

Innocent

Tato lokalita je bezpochyby zvláštní svoji nenápadností a ohromující velikostí zároveň. Při příjezdu na toto místo, nic nenaznačuje tomu, co se skrývá na vrcholku kopců porostlých náletovými dřevinami. Příjemně vás naladí klidná atmosféra místa. Nacházíte se na vrcholu malého hřbetu, kde obec Přišimasy leží. Je odtud krásný rozhled jižním směrem na Kouřim a Kostelec nad Černými lesy a směrem severním na Nymburk a Lysou nad Labem.

Innocent

Překvapila nás velká návštěvnost lokality. Je to polohou a nádhernou atmosférou Klepce, nebo je za tím něco jiného? Kdo ví? Velké balvany na žulovém masivu, nejvyšší místo v okolí, dokonalý výhled na sever a jih, no prostě místo snad přímo stvořené k výměně energií napříč krajinou.

Naše domněnka, fikce či skutečnost? Na to si již musí každý odpovědět sám a to je tím důvodem, proč lokalita Klepce vybízí k návštěvě a zamyšlení.

Innocent

 

Hezký pobyt.

 

Putující  

 

více foto na www.putujici.rajce.idnes.cz

Klepec I.
Klepec I. - boční pohled
Klepec II. - miska
Klepec II. - ve sluneční energii
Klepec II. - celkový pohled
Klepec II. - detail misek
Klepec II. - rodinka je pohromadě
Klepec II. - boční pohled
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart