Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.
Hledali Templáři skutečně grál v podobě kalichu?

Je až fascinující, jak tento fenomén stále drží lidstvo ve střehu. Proč? Dříve jsem se otázkou grálu vůbec nezajímal. Přece nebudu patřit mezi bandu šílenců á la Indiana Jones.

Jak život plynul a osud tomu chtěl, dostávaly se mi do rukou různé informace, aniž bych o to usiloval. Vývoj těchto informací byl fascinující. Tak nejdříve jsem věřil tomu, že grál byl skutečně kalich, z kterého pil Ježíš při poslední večeři. Pak mi přišlo divné, že by někdo byl schopen do kalicha nachytat stékající Kristovu krev z kříže. Vždyť když dopadala na zem, musela být přece rozptýlená. Musí to tedy být mísa! No jasně, že jsem se na internetu dočetl, že to byla mísa. Ha! Mám pravdu! Jsem geniální!

No, nejsem. Pak jsem jednou zase zjistil, že grál je synonymem pro ženské lůno. Konkrétně pro lůno Máří Magdalény, Ježíšovy manželky, která mu porodila dceru Sáru. Po smrti Krista s ní utekla do Francie a od té doby je datováno pokolení Kristovo. Jo, tak tentokrát to bude ono. Teď jsem na to kápl! Můj nos se hvězd dotýkal. Tak ty hvězdy pro mne byly nízko.

Do času chlapečku. Všeho do času. Manželka se v knížce "Šifra mistra Leonarda - fakta", dočetla, že templáři nehledali hrob Máří Magdalény a tedy jí samotnou, ale energii. Energii grálu. "Blbost!", říkal jsem si. Vždyť ... Vždyť je to pravda! No jo!

Ano. Dávalo to smysl. Proč by templáři hledali Máří Magdalénu, vždyť právě na ochranu jejího tajemství byli založeni. Tak proč by hledali něco, o čem moc dobře věděli, kde to je. Ano, hledali něco jiného. Hledali šém. Všímáte si, jak se nám celé hledání zamotává, a kam až jsme se dostali? Hledali archetypální energii, světlo. Hledali harmonii, čistotu a lásku. Takže vlastně celé pachtění za záhadou grálu není nic jiného, než hledání a znovuobjevování sebe sama. A tato energie nám má (snad) k tomu dopomoci. Je otázkou, zdali je moudré a nutné ji uměle vyvolávat a hledat. Pokud najdeme sebe sama s láskou ve svých srdcích, najdeme tam i grálovou energii. Pouvažujte o tom. Je nutné ji vyvolávat? Pamatujte na pohádky - nechávají tam draka spát. Moc dobře totiž vědí proč.

Nechť je grál ve vašich srdcích.

Libor Domas 

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart