Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Zneužité symboly

Pentagram a křesťanský kříž - co mají společného? Jak mohou tyto dvě, zdánlivě naprosto rozdílné věci spolu souviset? Jednoduše. Nejdříve si trochu osvěžíme paměť:

Pentagram - pěticípá hvězda, jde o jakési dokonalé postavení planet na obloze, kde vedoucí úlohu má Venuše. Jedná se o dokonalost, o zobrazení plodnosti Země skrze postavení Venuše. Plodnost Země i lidí = Venuše bohyně plodnosti. A k tomu je pentagram dokonale vyrovnaný tvarový zářič.

Křesťanský kříž - je ten, na kterém je ukřižován Ježíš Kristus. Kříž má výrazně prodloužené spodní svislé břevno. A jak dějiny zamotaly pentagram a kříže? Dějiny ne, ale lidé ano. Účelově a vědomě. Pentagram stojící na dvou spodních cípech, je obraz dokonalého uspořádání planet na obloze. Tímto se přeneseně a s velkým významem symbolizovala dokonalost a plodnost Venuše. Byl a je to velmi silný zářič, který svého tvůrce, či nositele chrání a ne že mu má škodit. Je to ochranný zářič. V samotném symbolu nic zlého není, jen trochu záleží, kdo a jak ho použije. Ovšem satanský pentagram lidé postavili na špici (otočili vzhůru nohama). Tím upřednostnili sílu a začali ho používat k věcem, ke kterým vůbec nebyl určen. Bylo to tak asi 300 let zpět do naší bílé historie. Tímto se z něj stal mocný prostředek ke kouzlení, zaříkávání a praktikování černé magie. Při práci s ním jedinec za poskytnuté služby vždy dává kousek své duše. Je jeho vazalem.

Kříž se objevuje jako pradávný symbol už dávno před křesťanstvím. Ovšem většinou jako rovnoramenný kříž neboli tzv. Ondřejský kříž. Úplně nejlépe je vidět na řádu Maltézských rytířů. Má totiž na konci ramen takové dvě špičky. I když též není maltézský, původně i oni si ho vypůjčili od někoho jiného. Kříž ale je rovnoramenný. To mu dává vyváženost a harmonii. Dokonalost samu. Když rozsvítíte světlo, také vám letí na všechny strany stejně. Vrchní louč se spojí se spodní, pravá s levou. Všechny čtyři mají k sobě stejně daleko. Toť vyváženost. Nikdo neupřednostňuje žádnou stranu.

Křesťanský kříž se spodním břevnem delším, na kterém stojí, to je mučící nástroj. Vzít si jako symbol víry nástroj k mučení je možná velké memento mori, ale taky docela zvrhlost. Chudák Kristus se musí obracet v hrobě, když se vidí, jak je i po 2000 letech stále na tom křiži přibit. Jak musí trpět a jakou bolest musí mít, když ho církev z toho kříže nesundala, ba naopak, úmyslně ho na něm drží dál. A spodní břevno? Je delší že? Dotýká se země, tudíž je zdrojem síly ve hmotě.

A máme oba symboly pohromadě! Jedno jaký tvar mají, ale jedno mají společné - úmyslně, vědomě a účelně jsou použity k činům, ke kterým použity být nemají, a to zhruba stejnou skupinou lidí. Skupinou, které jde o jedno - o moc, vládu a peníze. Je jedno jak. Hlavně že vládnou a vlastní!

Mír a blahobyt

Libor Domas

designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart