Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Veverka                                                               

Archetypální energie a síly Matky Země  

K lunárním územím jednotlivých silových - totemových zvířat jsou kromě barev a principů přiřazeny i živly, které pak představují další bohatou symboliku, která se k tomuto obšírnému tématu váže.

Živel Vzduchu je spojený s intelektem. Je přínosný pro duševní práci, komunikaci a aktivní poznávání. Je mocným nástrojem přeměny, jeho projevem je zvuk. Je nejvhodnější ze všech živlů pro věštění, vizualizaci a soustředění. Živel Ohně se váže k intuici. Je prvkem změny, vášně i vůle. Prvotní element s povahou očisťující, energetickou i destruktivní. Jeho projevem je teplo a síla sexuality. Magie ohně může být i nebezpečná a dokážou jí zvládnout jen ti nejsilnější. Živel Vody je zas spojený s láskou a emocemi. Jeho prvky jsou očista, přijímání a růst. Svojí povahou symbolizuje naše podvědomí. Magie vody je nenápadná a jemná. Léčí, uklidňuje a laská. Jejím projevem bývají hluboké vize a zásadní proroctví. K živlu Země je v lidském vědomí přiřazena schopnost prožitku. Symbolizuje stabilitu, prosperitu a hojnost. Je to náš domov, jak ve fyzické tak i duchovní představě. Magii Země lze nazvat magií základní. Projevují se v ní všechny živly a využívá síly všeho, čemu je domovem. Vody, kamenů, stromů, rostlin, zvířat i lidí.

Veverka - Laskavá paní hojnosti a blahobytu. Síla hravosti a bezstarostnosti.                

Sciurus vulgaris, velká přítelkyně člověka, je čiperné a hravé zvířátko. Jako lunární zvíře je spojena s ženskou intuicí a moudrostí, radostí ze života, chytrostí, hojností a hravostí. U našich předků bývala atributem převážně ženských bohyň. Vládkyně vody, vlhkosti a nadpřirozených sil. Pro amazonské indiány to byla jedna z podob, kterou na sebe brala Paní zvířat. Šamanům v sibiřských oblastech propůjčuje při rituálech veverčí duch potřebnou mrštnost, šikovnost a hbitost. V Japonsku a Číně jako posvátné zvíře symbolizuje mateřství a plodnost. V antickém světě byla spojována s vinnou révou a byla jedním z atributů bohyně Ceres. V germánské mytologii byla strážkyní a ochránkyní posvátných dubových hájů a poslem sněhu a jarních dešťů. V keltských mýtech byla veverka nositelkou zimy a byla zasvěcena bohyni Meb. Proto Keltové veverky nikdy nelovili. V symbolice středověku představovala princip hojnosti. Křesťanský svět jí spojoval s moudrostí dobré hospodářky, ale i s nenasytností, lakotou či zlodějstvím. 

I tato síla a energie je spojena se čtvrtou srdeční čakrou. V pohodlném sedu, v klidu či meditaci požádejme veverku o kontakt a nechme ji vstoupit do svého srdce.  Je třeba v klidu s láskou a trpělivostí sledovat zdánlivý počátečný chaos příchodem veverky v něm vyvolaným. Zbavme se všech přebytečných a negativních myšlenek, které nás omezují. I nabývání zkušeností či majetku může být hravé a zábavné. Věřme ve své dobré vlastnosti a ony nám přinesou lásku i hojnost. A pozor na to, abychom to s tím riskováním a hravostí zas nepřehnali. Někdy střet hry se skutečností nemusíme správně odhadnout.

Automatická kresba Vám může posloužit při cestě za sílou a energií Veverky.

Petr a Vlaďka

Veverka

 

Vesele si v lese žije,

vzbuzuje jen sympatie.

Hojnost žití v říši oříšků,

vesele vymění za šišku.

Blaho není v množství,

A zítřek? Buď bez starostí!

Užívej si starý brachu,

bez starostí není strachu,

bez strachu není starostí,

snad jen blechy jsou ku zlosti.

 

(J.Š.)

Síla veverky - aut.kresba
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart