Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Burkovák.   (1.část) 

Prý se tomu říká UBO. Podle vzoru UFO, tedy v tomto případě - Unidentified Ball Object. UBA jsou docela vlezlá a protivná. Lezou nám do spousty fotek, a kazí nám hezké záběry typu: „JÁ a pozadí Karlštejna" Nevím proč to ubáci-bubáci dělají, asi si potřebují něco dokazovat, a chtějí se zviditelnit. A tak nám vlezle lezou do záběrů. A dělat na ně „kšc kšc" nepomáhá! Zmáčknete spoušť a máte ho tam! Neptá se, a prostě se drze vnutí! Ještěže máme tyhle digitály, a spoustu toho nepovedeného balastu můžeme ihned smazat. To by tak hrálo, dělat reklamu nějakým...takovým!

Lidí, co fotí UBO, je spousta. Od těch amatérů, co si neumí podržet poutko od foťáku, případně fotí vlastní prsty, přes fotografy prachu na senzorovém čipu, šmíráky letících brouků či sněhových vloček, až po „astronomy" fotící optické vady v protisvětle. Jsou vám chudáci, co zmrší každou druhou fotku, a ani jim to nevadí!

Patřím k nim.  Mrším často, a mrším rád. A i když si držím poutko i prsty na uzdě, i když používám čistící program, i když odháním brouky a fotím raděj při zataženu, stejně mrším jednu fotku za druhou. Asi to jednoduše neumím.

Tuhle fotku jsem zmršil na Burkováku. To je takový kopec u Nemějic. Bývala tam keltská svatyně. Zasvěcená bohu větru. Kromě oběšených obětí se tu v koruně posvátného stromu houpaly tisíce keramických předmětů. Cinkaly a chřestily ve větru. Archeologové je našli a tiše si o nich povídají po celé Evropě. Svatyně funguje dodnes, a je pěkně „nadupaná". Byli jsme tam v období Střelce, v čase, kdy bohové větru vládnou spolu s Jupiterem. A tak móóc děkuji za tohle UBO. Podle mě je na něm Jupiter včetně Rudé skvrny a měsíců Europa a Io. 

Listopad 2009

Jiří Škaloud

PS: bludný balvan na nás letos nezbyl, snad příště...

Souhlasíte, nebo máte jiný názor, či zkušenost? Budu rád, když nám to řeknete!  Napište mejlík na info!  Díky (do předmětu pište název článku) 

nebo na skaloud@putujici.cz

Maxi UBO
Jupiter i s oběžnicemi.
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart