Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Andělské kameny a spolužák Dolmen

● Starý a Nový Harcov u Liberce ●

Čertových skal, skalisek, balvanů a kamenů najdeme v naší zemi na desítky desítek. Těch Andělských jen poskrovnu. Nejznámější a velmi silné místo je Andělská hora v okrese Karlovy Vary. My se však dnes vydáme na stejně silné a podobně kouzelné místo do Jizerských hor. Andělské kameny na nás čekají ve východní části Liberce, v části zvané Nový Harcov, která leží v katastru obce Starý Harcov, patřící rovněž k městu. K založení osadního místa došlo někdy v 15. století, první písemná zmínka pochází z roku 1522. Německy Alt Harzdorf, v překladu Stará pryskyřicová vesnice. Název pak odpovídá důvodu a účelu založení osady. Místo, kde se z borovicových polen bohatých na pryskyřici, při pálení milířů a výrobě dřevěného uhlí získával i dehet (tér). Smísením s tukem vzniklo mazadlo, kolomaz, používaná až do konce 19. století, než byla nahrazena syntetickými mazadly a oleji.

Při zeleně značené turistické cestě vedené na Jílový vrch a dále ke Kamennému stolu je najdeme. Andělské kameny. Nádherné skalisko, takový dvojitý přírodní dolmen, s menší a větší vodní miskou. Velmi silné zemské místo napojené přímo na Matku Zemi, kde dvě vodní mísy zajišťují rovnováhu, harmonii a napojení na Universum. Přítomni jsou pak všichni, jak ty bytosti andělské, astrální tak i ty přírodní, zemské. Výzva k rituálu o splynutí byla přijata.

5-T je první pomoc při tělesném šoku. Teplo, ticho, tekutiny, tišící prostředky a transport. 3-T jsou pak energie zdejšího kamene a místa, pro léčení toho duchovního a návod, jak to vše ve zdraví a se ctí přežít. Tolerance, z které pramení Tvořivost a z té následně zákonitá Transformace, přeměna či nutná změna. Tak jednoduchá může být cesta, a přec tak pro většinu z nás obtížná.

Necelých 15-20 m pod andělským seskupením najdeme další skvost. Byl nám představen jako spolužák Dolmen ze stejné megalitické školy. Ač „nedorostlý" funguje přesně tak, jak správný dolmen má, v komoře i nahoře. Budeme-li pozorní, můžeme si povšimnout cestičky do školy, která je spojuje a nejen je. I oni se prý stále učí a budou jenom rádi, když se k nim aspoň na chvíli přidáme. A věřte v této škole běží čas trochu jinak. Naše čtyři hodiny uběhly jak ve městě čtyři minuty. A mají tady monitor i projektor. To se to pak vyučuje.

Klidné letní poznávání.

Petr a Vlaďka

Andělské kameny
Tak vejdi
Vítejte
Nový Harcov
Třídní
Škola
Tabule
Projektor a monitor
Začínáme...
Zvoní
BAF !
Učitelský sbor
Spolužák
Přestávka
Dolmenové techniky
Loučení
Automatická kresba místa
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart