Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Místo škorpióna a Venušin kámen (Kautzen-Rakousko)

Matka Země nezná lidských hranic

Obec Kautzen, jinak česky kdysi dávno Choucno s první písemnou zmínkou pocházející z roku 1212, nalezneme v Dolních Rakousích. Leží nějakých 2,5 km vzdušnou čarou od našich dnešních hranic. V této příhraniční oblasti, na české straně v pásmu od Nové Bystřice, přes Slavonice k Landštejnu, můžeme nalézt mnoho skrývajících se krásných kamenů, zajímavých skalních útvarů i megalitických památek. To samé a mnoho jiného je pak i na straně rakouské. S tím rozdílem, že naši sousedé o tato místa nikdy nepřestali pečovat a držet je v náležité a patřičné úctě a pokoře k silám a zemským výtvorům. Naše dva první dnešní cíle se nachází asi 1,5km jihozápadním směrem od již zmíněné vesnice a jsou součástí cca 15 km dlouhé kamenné naučné esoterické okružní stezky.

Venušin kámen a Místo škorpióna. Dle informační cedule se jedná o vysokoenergetické spirituální a okultní místo pro poutníky na cestě k celistvému uvědomění. Taková prastará iniciační cesta, megalitický areál s víceúčelovou funkčností, multifunkční nemocnice a sanatorium. A právě zde se nachází jeden ze speciálních pavilonů a my se do něj na chvilku společně podíváme. Celý útvar má pak tvar škorpióna, viz. přiložený nákres na informační tabuli.

Než vstoupíme na Místo škorpióna, doporučuje se zastavit u předsunutého stanoviště - Venušina kamene (Venusstein). Slouží zde jako dejme tomu recepce či kartotéka, ale to hlavní, žádá se zde vůbec o povolení vstoupit na toto prastaré, pro naše předky velmi posvátné území, spravované dříve mágy a arcidruidy. Samotné astrální tělo škorpiona má několik zastavení skládajících se buď ze solitérních aktilitů, či různých zajímavých energetických kamenných uskupení, včetně vodních misek pro věštění. Nejdeme zde třeba Runový kámen (Runnenstein), Apoštolský kámen (Apostelstein), Obětní kámen (Opferstein), Boží kámen (HerrGottstein) nebo třeba Yin-Jang-stein. A není asi moc potřeba psát, co které přírodní místo otevřeným lidem nabízí, či může nabídnout. Jako každý správný škorpion má i tento dvě klepeta, pravé (Rechte Schere) a levé. Z jednoho z nich pak vede linie do Čech na Telč a z druhého do Prahy, ale které je které, a kam přesně vede, to už je úkol pro vaši případnou návštěvu. Matka Země nezná lidských hranic. Srdce škorpióna je pak i srdcem Země (Erdestein).

Škorpión (Štír) jako solární astrologické znamení zvěrokruhu nám pak pomáhá s přijetím lidské smrtelnosti. S přijetím života, který nás přesahuje, se všemi jeho procesy, které se v něm dějí. S uvědoměním si dočasnosti všeho stvořeného a smířením se s veškerým děním. S vědomím Věčné Síly i Věčného Života. Jeho hlavním kamenem je opál, který pohlcuje i vysílá, zesiluje i vrací. A tak není divu, že hlavní energií tu vládne čas a ten je dobrý si pro sebe i třeba toto vzácné a přinejmenším zajímavé místo udělat.

Třeba o Vánocích a klidně ještě těch letošních. Ale do Rakouska se spolu vrátíme ještě někdy příště.

Petr a Vlaďka

Místo škorpióna
Venušin kámen
Runový kámen
Detail
Vodní misky
Jeden ze strážců
Obětní kámen
Apoštolský kámen
Pravé klepeto
Už asi vím...
Mapa
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart