Ne z knih, ale z pramenů, kamenů a stromů se učte.

Andělská hora  

• místo pro posílení ochranné funkce aury • 

Cestou z Prahy do Karlových Varů, necelých 15 - 20 km před cílem, po pravé straně můžete ze silnice spatřit dominantní kopec se zříceninou hradu. Nejenom že toto místo nabízí nádherný rozhled do kraje, ale jedná se i o rozsáhlou pozitivní zónu, která blahodárně působí na lidský organismus.

Na tomto místě se doporučuje provádět za chůze dechové cvičení - nádech, výdech a následné zadržení dechu po dobu, která nám je po čas chůze snesitelná (aby se nám nezačala točit hlava, či dělat nevolno). Tak zde nejlépe načerpáme energii.

K místu se váže legenda:

Anglický král Tristan zachránil na lovu chlapce, kterému medvěd zabil matku. Dostal jméno Richard Medvědí Pracka a vyrůstal s královou dcerou Albínou, do které se posléze zamiloval. Nenašel však odvahu krále požádat o její ruku a tak společně uprchli do míst dnešní Andělské hory. Albína byla velice laskavá a milá. Mezi lidem se jí začalo říkat „Anděl" a jejich hradu Andělská hora. Albína toužila po usmíření se svým otcem, ale Richard nechtěl ani slyšet. Král se po dlouhém pátrání dozvěděl, kde je jeho dcera a vydal se do těchto míst, kde zjistil, že dcera prahla po usmíření, kterému Richard nepřál. Hrad oblehl a začal jej s vojskem dobývat. Richard vida že prohraje, pokusil se svou ženu otrávit. Zaměnil však poháry a otrávil sám sebe. Albína se spolu s otcem vrátila do Anglie.

V blízkém okolí najdete mnoho dalších zajímavých míst. Přímo ve vsi pod horou je kostel sv. Michaela Archanděla. Blízký pramen už samovolně nevyvěrá, ale napájí studnu s pumpou.  Poblíž stojí krásný Schillerův dub. Dole u hlavní karlovarské silnice pak naleznete na dávném posvátném místě poutní kostel Nejsvětější trojice s trojúhelníkovým půdorysem. A další památný strom - tentokrát lípu.

Každé takovéhle silové místo má své strážce a ochránce, a proto ani Andělská hora není výjimkou. No - netrvalo nám dlouho, než jsme ho, přesně řečeno s ženou objevili. Přivítala nás, nechala si naši návštěvu vysvětlit a laskavě a ostražitě nás doprovázela po celou dobu, což bylo něco okolo hodiny a půl. Když se pak s námi rozloučila, bylo nám hned jasné - byla to Albína...

(pb+vb)

Andělská hora u Karlových Varů
Zřícenina hradu
Byl zde klid a ticho
Pojďte, znám to tu!
Ochránkyně a průvodkyně.
Vedla nás a čekala.
Kámen a strom.
Kostel sv. Michaela archanděla.
Pod Andělskou horou.
Poutní kostel Nejsvětější trojice.
Trojúhelníkový půdorys kostela.
designed by Panavis & Panadela | contents ©2024 Putující | powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart